Άλντο Αντόρνο: «Ένιωσα όπως τότε με ΑΠΟΕΛ» (vid)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Με γκολ του Άλντο Αντόρνο ο ΘΟΪ Λακατάμιας στο τελευταίο λεπτό της τελευταίας αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας κατάφερε να γλυτώσει τον υποβιβασμό.

Η ομάδα της Λακατάμιας επικράτησε στις 21 Απριλίου με 0-2 επί του ΑΣΙΛ για την 26η αγωνιστική και ο 36χρονος Παραγουανός ακραίος φορ ξέσπασε σε έντονους πανηγυρισμούς.

Μιλώντας σήμερα στην abc.com.py της πατρίδας του ανέφερε χαρακτηριστικά:

«Έπρεπε να κερδίσουμε 2-0 και ήμασταν στο 90ο λεπτό με το σκορ κενό. Το 91 ήρθε το πρώτο γκολ και στα 95 είχαμε πέναλτι. Ο διαιτητής μου είπε ότι θα σφυρίξει και τελειώνει, δεν υπάρχει ριμπάουν».

Ήταν απίστευτο. Ένιωσα σαν όταν κέρδισα το πρωτάθλημα με τον ΑΠΟΕΛ ή όταν προκριθήκαμε στο Champions League.

Είχαμε μια δύσκολη χρονιά και την τελευταία στιγμή έσωσα την ομάδα μου από τον υποβιβασμό».