ΚΥΡΙΑΡΧΑ τα κορίτσια του Κεραυνού! – Ξανά ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ με 3-2 επί της ΑΕΛ (pics)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Τη δική του κυριαρχία «κτίζει» στο γυναικείο καλαθοσφαιρικό στερέωμα ο Κεραυνός!

Στον πέμπτο τελικό των πλέι-οφ, παιχνίδι που έγινε το βράδυ της Πέμπτης στο «Κ. Παπαέλληνας», τα ερυθροκίτρινα κορίτσια, νίκησαν αυτά της ΑΕΛ με σκορ και με συνολικό σκορ νικών 3-2, κατέκτησαν για δεύτερη στη σειρά χρονιά τον τίτλο του πρωταθλητή!

Μετά από ένα νευρικό ξεκίνημα και για τις δυο ομάδες και με το σκορ στο 9-6 στο 10`, ο Κεραυνός κυριάρχησε σχεδόν στο απόλυτο κατά το δεύτερο κομμάτι του αγώνα.

Με ένα επί μέρους σκορ 24-8, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-14, απέναντι σε μιαν ΑΕΛ, που κυριολεκτικά τα είχε χαμένα, σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου!

Με τη διαφορά σε μεγάλο ύψος, ο Κεραυνός πήρε σε αργό τέμπο το τρίτο κομμάτι και στο 25`, το σκορ πήγε στο 40-16!

Στο 30`, το σκορ έγινε 42-25. Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την ΑΕΛ, για να έφθανε στην ανατροπή τίτλου και παρά την πίεση που έβαλε στην 4η περίοδο, μειώνοντας μέχρι και στο -6 (49-43) ο Κεραυνός άντεξε και έφθασε στη νίκη-τίτλου!

Τελικό σκορ 51-43.
Δεκάλεπτα: 9-6, 33-14, 42-25, 51-43.