Μπλόκο για Ιντερ

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Η Ιντερ ήξερε ότι με νίκη θα ήταν σίγουρα σε θέση Champions League με το τέλος της 32ης αγωνιστικής, λόγω του κυριακάτικου Λάτσιο-Ρόμα. Τελικά είναι ισόβαθμη με τις δύο από την πρωτεύουσα αφού δεν κατάφερε να νικήσει τους Μπεργκαμάσκι, οι οποίοι έπαιξαν για το τρίποντο και θα μπορούσαν να το πάρουν.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 5′ με τον Γκόμες από κοντά και στο 19′ είδαν τον Χαντάνοβιτς να αρνείται το 1-0 στον Μπάροου. Ο ίδιος απείλησε και στο 27′, απέναντι σε μια Ιντερ που δυσκολευόταν να κάνει παιχνίδι. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι πλησίασε για πρώτη φορά στο γκολ στο 31′ με το σουτ του Πέρισιτς που απέκρουσε ο Μπερίσα, με τον Κροάτη να έχει καλή στιγμή και στο 42′ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μιλανέζοι στάθηκαν καλύτερα, δεν κινδύνεψαν ιδιαίτερα και είχαν αυτοί τις φάσεις για να βάλουν γκολ, αλλά ο Ραφίνια στο 71′ αστόχησε από καλή θέση ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Μπερίσα απέκρουσε το σουτ του Εντερ. Η τελευταία φάση ήταν για τον Πέρισιτς στο 86′ δε βρήκε δίχτυα και η Ιντερ συμβιβάστηκε με τον βαθμό.

Αταλάντα (Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι): Μπερίσα, Τολόι, Καλντάρα, Μαζιέλο, Χάτεμπερ, Ντε Ρουν, Φρόιλερ, Γκόσενς (80′ Καστάν), Κριστάντε (86′ Μαντσίνι), Γκόμες, Μπάροου (46′ Κορνέλιους).

Ιντερ (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Χαντάνοβιτς, Ντ’ Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Μιράντα, Σαντόν (90′ Καραμό), Γκαλιαρντίνι, Μπόρχα Βαλέρο, Κανσέλο, Ραφίνια (72′ Εντερ), Πέρισιτς, Ικάρντι.

ΒΕΤ ΟΝ ALFA : Παίξε τώρα και ONLINE με 100% Bonus κατάθεσης μέχρι €100 Ευρώ