Το δεύτερο ημίχρονο του Χάμπου

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Καθημερινές προσφορές στο Παγκόσμιο*, 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα, 600+ Μακροχρόνια ειδικά!

Απόψε παίζει ο Χάμπος Κυριάκου το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Πόρτο.

Το παιχνίδι της Εστορίλ με την Πόρτο, στις 15 Ιανουαρίου, είχε διακοπεί στο ημίχρονο για λόγους ασφαλείας, αφού υπήρχε κίνδυνος στην εξέδρα των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα του Χάμπου, με τον Κύπριο άσο βασικό, κέρδιζε στο πρώτο ημίχρονο με 1-0. Απόψε θα διεξαχθεί το δεύτερο ημίχρονο, με την Εστορίλ να προσπαθεί να κρατήσει το προβάδισμα για να προσθέσει μία ακόμη σπουδαία νίκη μετά από εκείνη που είχε πετύχει πριν από λίγες εβδομάδες επί της Σπόρτινγκ Λισσαβώνας (με τον Χάμπο τότε σκόρερ).

Το κακό για την ομάδα του Χάμπου είναι πως πέντε χειμερινές μεταγραφές δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής γιατί δεν είχαν εγγραφεί τότε και μαζί με τους 3 τραυματίες, τον 1 παίκτη που είναι δανεικός από την Πόρτο και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής και τον 1 τιμωρημένο, οι απουσίες είναι συνολικά 10 και η αποστολή της Εστορίλ έχει όλους κι όλους 16 παίκτες.