Πρόκριση με Λουκακού η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Καθημερινές προσφορές στο Παγκόσμιο*, 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα, 600+ Μακροχρόνια ειδικά!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 2-0 στο Χάντερσφιλντ, χάρη σε τέρματα του Ρομελού Λουκακού και προκρίθηκε στα προημιτελικά του FA Cup.

Με σκόρερ τον Ρομελού Λουκακού, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 2-0 τη Χάντερσφιλντ στο “John Smith’s Stadium”, έτσι πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του FA Cup.

Ο Βέλγος στράικερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του στο 55′ σε αντεπίθεση, στην οποία έκανε θαυμάσια το “ένα-δύο” με τον Αλέξις Σάντσες.

Στις καθυστερήσεις ο Ζοζέ Μουρίνιο έβαλε στη θέση του Λουκακού τον Ερίκ Μπεγί, με τον Ιβοριανό κεντρικό αμυντικό να επιστρέφει στη δράση μετά από 3.5 μήνες (τραυματισμός στους προσαγωγούς).

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ: Λεσλ, Αντερτζόναϊ (70′ Σμιθ), Γέργκενσεν, Σίντλερ, Κονγκόλο (70′ Μαλόουν), Μπίλινγκ, Ντάνιελ Γουίλιαμς, Ινς, Κουάνερ, Φαν λα Πάρα (84′ Σαμπιρί), Μουνιέ.

MANUTD: Ρομέρο, Άσλεϊ Γιανγκ, Σμόλινγκ, Λίντελεφ, Λουκ Σο, Μάτιτς, Κάρικ, ΜακΤόμινεϊ, Μάτα (81′ Λίνγκαρντ), Αλέξις Σάντσες (75′ Μαρσιάλ), Λουκακού (92′  Μπεγί).

Τα αποτελέσματα της φάσης των 16:

Παρασκευή

Λέστερ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0 (66′ Βάρντι)

Τσέλσι – Χαλ 4-0 (2′ και 32′ Ουίλιαν, 27′ Πέδρο, 42′ Ζιρού)

Σάββατο

Σέφιλντ Γουέντσντεϊ – Σουόνσι 0-0

Γουέστ Μπρομ – Σαουθάμπτον 1-2 (58′ Ροντόν / 11′ Χουτ, 56′ Τάντιτς)

Μπράιτον – Κόβεντρι 3-1 (15′ Λοκάντια, 34′ Γκόλντσον, 61′ Ουγιόα / 77′ Κλαρκ-Χάρις)

Χάντερσφιλντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2 (3′ και 55′ Λουκακού)