Ερμής-Ολυμπιακός 4-0: Άνετο τρίποντο (pics&vid)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Ο Ερμής έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Ολυμπιακού αφού επικράτησε με 4-0. Σκόραραν οι Ταραλίδης, Μαρτίνιουκ (2), Αρτάμπε.

Η εικόνα του αγώνα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να φτάσουν σε ένα γκολ με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το πρώτο σουτ στον αγώνα με τον Σαμαρά στο 8.

Στο 12’ ο Ερμής κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ταραλίδη να εκτελεί απευθείας του φάουλ και η μπάλα κατάληξε στα δίκτυα για το 1-0. Στο 25’ ο Μαρτίνιουκ κατάφερε να κάνει το 2-0 όταν μετά από πάσα που δέχθηκε από τον Εμεγκάρα, ο σκόρερ έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Οι γηπεδόυχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα στο 33’ όταν μετά από αντεπίθεση ο Εμεγκάρα έδωσε στον Αρτάμπε ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα δίνοντας γερό προβάδισμα νίκης για την ομάδα του.

Οι φτεροπόδαροι συνέχισαν να κάνουν ότι θέλουν στο γήπεδο και στο 45+1 έφτασαν και σε τέταρτο γκολ με τον Μαρτίνιουκ να πετυχαίνει το δεύτερο του προσωπικό, σφραγίζοντας ουσιαστικά το τρίποντο από το πρώτο μέρος.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές στο 53’ αφού ο Τρίμπο δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από κτύπημα στο Ταραλίδη.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο και φτάσαμε στο 69’ για να δούμε την πρώτη φάση όταν ο Εμεγκάρα έδωσε στον Μοντέιρο, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο Κωνσταντίνου απέκρουσε σε κόρνερ.

Tίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και έτσι ο Ερμής πέτυχε μια εύκολη νίκη με 4-0.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Ψάλτης, Νταμτσέφσκι (63′ Τσίνα), Αρτάμπε, Ταραλίδης, Ζαχάρια, Ιμερέγκοφ, Μαρτίνιουκ (78′ Πούνας), Εμεγκάρα, Μοντέιρο, Τσούμου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κωνσταντίνου, Παχίπης (46′ Κάστρο), Σαμάρας (46′ Σωτηρίου), Χριστοφίδης, Αντωνίου, Ζιαμπάρης, Βαλικάεφ, Πολίτσι, Μιγκελίτο (46′ Πεχλιβάνης), Τριμπό, Τόρες

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ψάλτης, Ταραλίδης / –
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 53′ Τριμπό (2η κίτρινη)

Live:

ΤΕΛΟΣ

84′ O Εμεγκάρα κάνει το σουτ αποκρούει ο Κωνσταντίνου

77′ Ο Τσίνα έκανε την σέντρα στην περιοχή με τον Τσούμου να κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

75′ Σουτ του Μοντέιρο , απεκρούει και πάλι ο Κωνσταντίνου.

69΄ Ο Εμεγκάρα έδωσε στον Μοντέιρο, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο Κωνσταντίνου απέκρουσε σε κόρνερ.

63′ Τσίνα στη θέση του Νταμτσέφσκι.

53′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τρίμπο για χτύπημα στον Ταραλίδη.

46′ Μέσα οι Πεχλιβάνης, Κάστρο και Σωτηρίου, έξω οι Μιγκελίτο, Παχίπη και Βαλικάεφ.

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+1 ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Ο Μαρτίνιουκ με ωραίο σουτ νίκησε τον Κωνσταντίνου και έγραψε το 4-0.

40΄ Ο Εμεγκάρα έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στον Χριστοφίδη και να καταλήγει έξω.

38΄ Εμεγκάρα έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε μόλις έξω.

33΄ ΓΚΟΛ 3-0 O Εμεγκάρα έδωσε στον Αρτάμπε, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

25′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή και 2-0. Ο Εμεγκάρα έδωσε στον Μαρτίνιουκ, ο οποίος έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά να καταλήγει στα δίκτυα.

12′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή με τον Ταραλίδη να εκτελεί απευθείας του φάουλ και να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

10΄ Μετά από κόρνερ του Μοντέιρο, ο Αρτάμπε έκανε την κεφαλιά με τον Εμεγκάρα να κάνει το σουτ αλλά απέκρουσε ο Κωνσταντίνου.

8΄ Ο Σαμάρας κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

1′ ‘Eναρξη αγώνα.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Ψάλτης, Νταμτσέφσκι, Αρτάμπε, Ταραλίδης, Ζαχάρια, Ιμερέγκοφ, Μαρτίνιουκ, Εμεγκάρα, Μοντέιρο, Τσούμου
Στον πάγκο: Παναγή, Τσολάκης, Σανδραβέλης, Κέζος, Τσίνα, Θεοδώρου, Μπάουμαν, Πούνας, Αλέκου. Λύτρας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κωνσταντίνου, Παχίπης, Σαμάρας, Χριστοφίδης, Αντωνίου, Ζιαμπαρής, Βαλικάεφ, Πολίτσι, Μιγκελίτο, Τριμπό, Τόρες
Στον πάγκο: Χίντι, Παναγή, Πολυκάρπου, Πεχλιβάνης, Κάστρο, Σεραφείμ, Μενελάου, Αυλωνίτης, Καπαρτής, Παντελή, Σωτηρίου

19:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
Στάδιο: Γ.Σ.Ζ
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Αριστείδης