ΕΝΠ-Πάφος 3-2: Προβάδισμα με… θρίλερ (pics&video)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Η ΕΝΠ πήρε ισχυρό προβάδισμα τριών τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο όμως η Πάφος με δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο μείωσε στο τελικό 3-2 που δίνει ισχνό προβάδισμα στους Βυσσινί .

Re-Play:
4′ Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Μπρουλς, άουτ.
26′ ΓΚΟΛ 1-0 για την ΕΝΠ με τον Κολοκούδια ο οποίος μετά από μπαλιά του Μέρτακκα λάθος στην άμυνα από τον Ντομίγκες, περνά τον Κόπριβετς και κάνει ανοίγει το σκορ
29′ Σουτ από τον Κομπανί, άουτ
36′ Προβολή του Γιαγκουδάκη μπροστά απο την εστία Πέτρου η μπάλα πάνω από την εστία.
39′ ΓΚΟΛ 2-0! Ο Κολοκούδιας με πλασέ εντός περιοχής διπλασιάζει τα γκολ των Βυσσινί
Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη δεύτερου μέρους
53′ Άστοχη σέντρα από τον Γιάνζα
59′ Σέντρα από τον Μπρουλς, δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά ο Σικόρσκι
63′ ΓΚΟΛ 3-0 με τον Πιερέττη να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ
71′ Σουτ από τον Μπρουλς, εξουδετερώνει σε κόρνερ ο Πέτρου!
78′ ΓΚΟΛ 3-1 η Πάφος μειώνει με τον Μπρουλς με σουτ στην περιοχή μετά από πάσα του Σικόρκσι
81′ Σουτ από τον Μπρουλς, κόρνερ!
90’+1′ ΓΚΟΛ 3-2! Η Πάφος μειώνει κι άλλο το σκορ. Μετά από σέντρα του Μπρουλς ο Παπαγεωργίου στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.
Tέλος αγώνα

ΕΝΠ:Πέτρου, Γκένοφ(Σελεστίνο 85′), Παύλου, Κοσμάς, Οικονόμου, Κολοκούδιας(Σολάρι 46′), Γιωρκάτζιης, Μέρτακκας, Πιερέττης, Τσούρτσουριτς(Κουμής 75′), Παπαγεωργίου
Πάφος:Κόπριβετς, Γιάνζα, Ντομίγκεζ, Χόριτς, Κομπανί, Γιαγκουδάκης(36′ Κοβαλένκο – 53′ Φυλακτού), Χριστοδούλου, Μοστέφα, Ρόγκουλιτς, Μπρουλς, Ζαχαρίου(36′ Σικόρσκι)

Οι δηλώσεις των προπονητών:

Λούκας Έλσνερ: «Είναι δύσκολο να εκφράσω τα συναισθήματα μου. Ήταν ντροπιαστικά τα πρώτα 60’ λεπτά. Μετά ήρθε η αντίδραση . Είμαστε ζωντανοί, έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι. Και αν σκεφτούμε πως ήμασταν πίσω με 3-0, ήρθε ένα καλό σενάριο για εμάς. Κρατάμε την αντίδραση της ομάδας».

Αντρέ Πάους: «Είμαι περήφανος για την ομάδα μου, ειδικά για την εμφάνιση μας. Είμαι χαρούμενος για τη νίκη. Τα πρώτα 60’ λεπτά ήμασταν πολύ καλοί, ειδικά στην άμυνα. Είχαμε κάποια προβλήματα φυσικής κατάστασης που δεν μας επέτρεψαν να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες, σκοράραμε γκολ.Συγχαρητήρια στην ομάδα. Έχουμε ένα επαναληπτικό τον Φεβρουάριο. Είναι ένας θεσμός που μας ενδιαφέρει. Είδαμε ποδοσφαιριστές που έρχονται από τον πάγκο να αποδίδουν πολύ καλά. Μένουμε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι απέναντι στον ΑΣΙΛ. Καλή συνέχεια στην Πάφο».