Ομόνοια-Ερμής 3-0: Τριφύλλι για φίλημα (pics&vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Η Ομόνοια έδωσε συνέχεια στις νίκες αφού κέρδισε με 3-0 τον Ερμή με σκόρερ τους Χριστοφή (2) και Ντάρμπισαϊαρ και έτσι έφτασε τους 32 βαθμούς. Οι πράσινοι είχαν τον έλεγχο καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και πήραν μια άνετη νίκη απέναντι στους φτεροπόδαρους.

Το 1-0

Το 2-0

To 3-0

Η εικόνα του αγώνα

Η Ομόνοια ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι αφού στα πρώτα εφτά λεπτά απείλησε τρείς φορές από τις οποίες οι δύο έγιναν γκολ. Στο 4’ ο Λόπες, μετά από σέντρα του Αντόνια βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση αλλά το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Στο 5’ οι πράσινοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Χριστοφή ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το λάθος στην άμυνα του Ερμή και αφού πέρασε πρώτα τον Σωφρονίου, με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά μετά το συγκρότημα του Ιβάιλο Πέτεφ διπλασίασε τα τέρματα του με σκόρερ τον Ντάρμπισαϊαρ, ο οποίος βρέθηκε φάτσα με τον Σωφρονίου και με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Μετά το 2-0 η Ομόνοια έλεγξε το ρυθμό του αγώνα ψάχνοντας και τρίτο τέρμα χωρίς ωστόσο να σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση μέχρι το ημίωρο.

Στο 34’ η Ομόνοια απείλησε με τον Μαντούρο ο οποίος έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε έξω. Στο 45+1 ο Τζαΐλσον έκανε την σέντρα στην περιοχή, με τον Ματ να κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Το συγκρότημα του Ιβάιλο Πέτεφ μπήκε δυναμικά στο δεύτερο μέρος και στο 46’ λίγο έλειψε να γίνει το 3-0, όταν μετά από σέντρα που έγινε στην περιοχή ο Ντάρμπισαϊαρ έκανε την πρώτη κεφαλιά και στην συνέχεια ο Χριστοφή έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 61’ ο Αντόνια απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω, ενώ 3 λεπτά αργότερα ήρθε το 3-0 για τους πράσινους μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Χριστοφή ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Στο 83΄ο Κατελάρης έκανε το σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Ματ αλλά η μπάλα έφυγε έξω, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης από καλή θέση έκανε το σουτ αλλά ο Σωφρονίου απέκρουσε.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και η Ομόνοια πήρε ακόμα ένα τρίποντο.

ΟμόνοιαΜιχαΐλοφ, Τζαΐλσον, Καντέ, Γουίλιαμ, Κατελάρης, Μαντούρο, Σοάρες, Χριστοφή (89′ Παναγιώτου), Τζαρσίνιο (80′ Βύντρα), Λόπες (91′ Αζίζ), Ντέρμπισαϊαρ

ΕρμήςΣωφρονίου, Σανδραβέλης, Νταμσέφσκι, Μπάουμαν (54′ Ράντου), Τσίνα (69′ Ψάλτης), Ιμερέκοφ, Πατσέκο, Εμεγκάρα, Τσούμου, Μοντέιρο, Μαρτίνιουκ

Κίτρινες: Κατελάρης 75′ / Νταμσέφσκι 60′, Ράντου 75′, Μοντέιρο 77′

Live:

90+1′ Έξω ο Ράφα Λόπες μέσα ο Αζίζ.

89′ ‘Eξω ο Χριστοφή μέσα ο Παναγιώτου.

87′ Ο Ματ έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

85′ Ο Κατελάρης έκανε το σουτ αλλά αποκρούει ο Σωφρονίου.

84′ Ο Ματ έκανε την σέντρα, με τον Κατελάρη να κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε έξω.

80′ Έξω ο Αντόνια μέσα ο Βύντρα.

79′ Έξω ο Μοντέιρο μέσα ο Θεοδώρου

75′ Κίτρινη στον Ράντου και στον Κατελάρη.

69’ Έξω ο Τσίνα μέσα ο Ψάλτης.

64′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια και 3-0.  Ο Χριστοφή με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

62΄ Ο Αντόνια εκτέλεσε απευθείας το φάουλ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.

57′ Σουτ από τον Μοντέιρο, έξω.

54′ Έξω ο Μπάουμαν μέσα ο Ζαχάρια

47′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, όταν μετά από σέντρα στην περιοχή ο Ματ έκανε την κεφαλιά, με τον Χριστοφή από κοντά να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

46′ Έναρξη β΄ημιχρόνου.

45′ Tέλος ημιχρόνου.

45′ O Τζαΐλσον έκανε την σέντρα στην περιοχή, με τον Ματ να κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

38′ Σοβαρό  λάθος από τον διαιτητή ο οποίος υπέδειξε οφσάιντ τον Ντάρμπισαϊρ. Η μπάλα πήγαινε προς το μέρος του Άγγλου μετά από απομάκρυνση του παίκτη του Ερμή.

32΄Ο Μαδούρο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε έξω.

21′ O Μοντέιρο δεν μπόρεσε να κοντρολάρει την μπάλα και ο Μιχαΐλοφ μάζεψε την μπάλα.

17′ O Eρμής κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο αλλά ο Ντάρμπισαϊρ απομάρκυνε την μπάλα.

7′ 2-0 για την Ομόνοια. Ο Ματ Ντάρμπισαϊάρ, μετά από ωραία σέντρα του Κατελάρη βγαίνει τετ α τετ με τον Σωφρονίου και ωραίο σουτ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

5′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια. Ο Χριστοφή εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Ερμή και με σουτ άνοιξε το σκορ.

4′ Mεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Αντόνια να δίνει στον Λόπες, που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έγυγε πάνω από τα δοκάρια.

3′ Σουτ του Πατσέκο, έξω.

1′ Έναρξη αγώνα

Ομόνοια: Μιχαΐλοφ, Ζαΐλσον, Καντέ, Γουίλιαμ, Κατελάρης, Μαντούρο, Σοάρες, Χριστοφή, Τζαρσίνιο, Λόπες, Ντάρμπισαϊαρ

Ερμής: Σωφρονίου, Σανδραβέλης, Ιμερένκοφ, Μαρτίνιουκ, Εμεγκάρα, Τσούμου, Πατσέκο, Τσίνα, Νταμσέβσκι, Μπάουμαν, Μοντέιρο.

Σάββατο, 13.01.2018 / 17:00