Απόλλωνας-Έβερτον 0-3: Αποχαιρέτησε την Ευρώπη με ήττα (pics&videos)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Ο Απόλλων δέχθηκε την ήττα από την Έβερτον με 0-3 στο τελευταίο Ευρωπαϊκό του παιχνίδι. Οι Άγγλοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τον Λούκμαν και στο 87’ ο Βλάσιτς πέτυχε το τελικό σκορ.

Η εικόνα του αγώνα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ευκαιρία για τον Απόλλωνα μόλις στο 6ο λεπτό όταν ο Παπουλής από πολύ καλή θέση έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω. Στο 9’ η Έβερτον έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λούκμαν ο οποίος βρέθηκε μόνος στην περιοχή έκανε το σουτ αλλά απέκρουσε ο Κίσσας. 2 λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των γαλάζιων έκανε νέα απόκρουση αυτή τη φορά σε σουτ του Τσάρσλει.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του  αγώνα και στο 20’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Λούκμαν ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 27’ ο Λούκμαν πήρε την μπάλα και έκανε ένα εξαιρετικό σουτ από μακρινή απόσταση νικώντας για δεύτερη φορά το Κίσσα και έκανε το 0-2 για τους Άγγλους. Στο 29’ το συγκρότημα του Σωφρόνη Αυγουστή πήγε να αντιδράσει αλλά το σoυτ του Πέδρο αποκρούστηκε από τον Ρόμπλες.

Στο 32’ οι γηπεδούχοι έχασαν νέα ευκαιρία αυτή τη φορά με τον Παπουλή ο οποίος έκανε το σουτ αλλά και πάλι ο Ρόμπλες ήταν σε ετοιμότητα. Ο Ελλαδίτης στο 38’ πέτυχε γκολ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μαρτίνες αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 42′ ο Βλάσιτς έκανε το σουτ αλλά ο Κίσσας ήταν σε ετοιμότητα. Έτσι το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε με την Έβερτον να προηγείται με 0-2.

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48’ έχασε ευκαιρία με τον Άλαν ο οποίος έκανε το σουτ από μακρινή απόσταση αλλά απόκρουσε δύσκολα ο Ρόμπλες. Στο 57’ ο Λούκμαν προσπάθησε να πετύχει χατ τρικ αλλά ο Κίσσας του είπε όχι. Στο 72’ οι Άγγλοι έχασαν διπλή μεγάλη ευκαιρία με πρωταγωνιστή τον Μιραλλάς αλλά ο Κίσσας απόκρουσε και τα δύο σουτ του.

Το 0-3 έγινε εν τέλει στο 87’ με τον Βλάσιτς ο οποίος με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Κίσσα.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι ο Απόλλωνας δέχθηκε την ήττα από την Έβερτον.

Live:

ΤΕΛΟΣ

87′ ΓΚΟΛ και 0-3 για την Έβερτον. Ο Βλάσιτς με ωραίο πλασέ νικά τον Κίσσα.

76′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μαρτίνες έξω, Πίττας μέσα.

72′ O Mιραλάς μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ αλλά ο Κίσσας απέρκουσε.

61′ Αλλαγές για τον Απόλλωνα. Σκέμπρι και Σαρδινέρο εκτός, Ζελάγια και Γιάκολιτς εντός.

57′ Ευκαιρία για την Έβερτον με τον Λούκμαν να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλα ο Κίσσας απέκρουσε.

48΄ Σουτ από τον Άλαν, απέκρουσε και πάλι ο Ρόμπλες.

46′ ‘Εναρξη β’ ημιχρόνου.

TEΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42΄ Ο Βλάσιτς έκανε το σουτ αλλά απέκρουσε ο Κίσσας.

38΄ Ο Μαρτίνες εκτέλεσε το φάουλ, και ο Παπουλής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα αλλά το γκολ ακουρώθηκε ως οφσάιντ.

32΄ Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Παπουλή να κάνει το σουτ αλλά απέκρουσε και πάλι ο Ρόμπλες.

29΄ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Σαρδινέρο να κάνει το σουτ αλλά απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρόμπλες.

28′ ΓΚΟΛ για την  Έβερτον και 0-2. Ο Λούκμαν έκανε το δυνατό σουτ από μακριά και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

21′ ΓΚΟΛ για την Έβερτον. Ο Βλάσιτς έκανε την κεφαλιά και Λούκμαν με κεφαλιά ανοίγει το σκορ και κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

17΄ Ο Σακέτι έκανε το σουτ από μακριά αλλά ο Ρόμπλες απόκρουσε.

11′ Μεγάλη ευκαιρία και πάλι για την Έβερτον με τον Τσάρσλει να κάνει το σουτ αλλά ο Κίσσας δείχνει την μπάλα εντυπωσιακά σε κόρνερ.

9′ Ο Λούκμαν κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Κίσσας αποκρούει.

6′ Mεγάλη ευκαρία για τον Απόλλωνα με τον Παπουλλή να κάνει του σουτ αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

1′ Έναρξη αγώνα.

Απόλλωνας: Κίσσας, Πιτσιάν, Ρομπέρζ, Πέδρο, Ζάντερ, Σακέτι, Άλαν, Μαρτίνεζ, Παπουλής, Σαρδινέρο, Σκέμπρι

Στον πάγκο οι: Βάλε, Γιάκολις, Βασιλείου, Γιούστε, Στυλιανού, Πίττας, Ζελάγια

Έβερτον:Ρόμπλες, Σνέιντερλιν, Μιραλάς, Κλάασεν, Μπέσιτς, Βλάσιτς, Λούκμαν, Φένει, Μπάνινγκάιμ, Χόρνμπι