Πάφος-Αλκή 1-1: Δίκαιη μοιρασιά στην Πάφο (video)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Πάφος και Αλκή συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία 1-1 μέσα στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης, σε ένα αγώνα που και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη. Το σκορ άνοιξε η Πάφος μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τζιάνζα, ενώ η Αλκή ισοφάρισε στο 46′ με τον Ντουβεντρού, όπου αυτό ήταν και το τελικό σκορ

Η εικόνα του αγώνα:

Μετά την ήττα της πρεμιέρα από τον Εθνικό Άχνας, η Πάφος ήθελε να κάνει μια νέα αρχή και να κυνηγήσει το τρίποντο στον αγώνα με την Αλκή. Η ομάδα της Πάφου ξεκίνησε πολύ δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τζιάντζα έκανε ένα δυνατό σουτ εντός της μικρής περιοχής νικώντας τον Στρατιλάτη, γράφοντας το 1-0.

Από εκεί και πέρα η Αλκή προσπάθησε να βγει μπροστά και ζήτησε πέναλτι στο 7ο λεπτό, καθώς δίκαια διαμαρτύρονται της “Αθάνατης”, αφού ο Γκουλόν σταμάτησε την μπάλα αντικανονικά εντός μικρής περιοχής, με τον διαιτητή του αγώνα Νεοφύτου να έχει αντίθετη άποψη.

Στην συνέχεια όλα έδειχναν πώς η Πάφος που είχε την κατοχή θα κυνηγούσε ένα δεύτερο γκολ για να “σκοτώσει” τον αγώνα από το ημίχρονο. Τελικά η ομάδα που πέτυχε το γκολ ήταν η Αλκή, όταν στο 46′ ο Ντουβεντρού μετά από σέντρα του Πάρπα έπιασε ένα δυνατό σουτ, χωρίς να δίνει περιθώρια αντίδρασης στον Στρατιλάτη και έκανε το 1-1, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυναμικά, αλλά καμία δεν έπαιρνε την πρωτοβουλία για να βγει μπροστά και να κάνει κάποια φάση. Στο 51′ και 63‘ λεπτό όμως, ο Μπρούλς έφτασε αρκετά κοντά στο γκολ, αλλά ο Στρατιλάτης και τις δύο φορές του είπε όχι κρατώντας το σκορ στο 1-1.

Από εκεί και πέρα η Αλκή μπορούσε να σκοτώσει τον αγώνα με δύο φάσεις, αρχικά στο 72 με τον Σκόρερ της Ντουβεντρού να κάνει το σουτ, με την μπάλα να περνάει δίπλα από τα δοκάρια του Κόπριβετς. Ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα στο 88′ ο ?Τριμπό έχασε μοναδική ευκαιρία εντός περιοχής για να σκοτώσει τον αγώνα λίγο πριν το τέλος, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.

Live:

Έναρξη αγώνα:

3′ 1-0 Για την Πάφο! Ο Τζιάνζα μέσα από την περιοχή με σούτ ανοίγει το σκορ!

7′ Ο Γκουλόν σταμάτησε την μπάλα αντικανονικά με το χέρι εντός μικρής περιοχής , όμως ο διαιτητής του αγώνα Νεοφύτου δεν έδωσε τον πέναλτι.

21′ Οι φιλοξενούμενο κάνουν την πρώτη τους φάση με τον Πιεράτσι, ο οποίος έκανε την κεφαλιά εντός της μικρής περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

27′ Σέντρα από τον Χαμντί, με τον Φαμπρίτσιο να κάνει την κεφαλιά και αν στέλνει την μπάλα άουτ.

33′ Συρτή Μπαλιά του Μπρουλς, με τον Ντεούλ να κάνει ένα σουτ, με την μπάλα να μην του κάνει την χάρη και να περνάει έξω.

43′ Σέντρα του Σταύρου από αριστερά, με τον Στρατιλάτη να διώχνει λανθασμένα προς τον Μπρούλς που δεν κατάφερε να βρει στόχο από καλό σημείο!

46′ 1-1 για την Αλκή! Σέντρα από τον Πάρπα, με τον Ντουβεντρού να κάνει το σουτ εντός περιοχής, με τον Κόπριβετς να μην μπορεί να αντιδράσει και να δέχεται το γκολ!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β’ ημιχρόνου

51′ Απειλεί και πάλι ο Μπρούλς, αυτή την φορά μέσα από περιοχή έκανε το σουτ, με τον Στρατηλάτη να αποκρούει.

60′ Μέσα ο Κοβαλένκο, έξω ο Σταύρου.

63′ Ο Μπρούλς έκανε το σουτ, απέκρουσε και πάλι ο Στρατηλάτης

72΄ Σουτ από τον τον σκόρερ της Αλκής Ντουβεντρού, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι της Πάφου.

88′ Ο Τριμπό χάνει μοναδική ευκαιρία εντός της περιοχής!

Τέλος αγώνα

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Γιάνζα, Γκάμποβς, Χόριτς, Ντομίνγκεζ, Φυλακτού, Γκουλόν (87′ Πογέτ), Μπρουλς, Σταύρου (60′ Κοβαλένκο), Ντεούλ, Ζαχαρίου (70′ Σικόρσκι).

ΑΛΚΗ: Στρατηλάτης, Πάρπας, Φραγκέσκου, Ντουβεντρού, Χαρής, Ντικρουζά, Πιεράτσι, Χαμντί (64′ Γουΐλι), Τριμπό (90+3′ Ενγκόμο), Ντιακιτέ, Φαμπρίτσιο (80′ Αβραάμ).

Οι δηλώσεις των προπονητών:

Σάββας Δαμιανού:«Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πάφου μπήκε καλύτερα κατάφεραν να σκοράρουν. Με την πάροδο του χρόνου πατούσαμε καλύτερα. Στο δεύτερο ημίχρονο ελέξαμε τον ρυθμό του αγώνα. Πιστεύω ήμασταν καλύτεροι και διακαιούμασταν κάτι περισσότερο. Αδικούμαστε από δυο φάσεις που θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και θεωρώ πως η Πάφος είναι μια καλή ομάδα που θα δυσκολέψει όλους τους αντιπάλους ειδικά εδώ. Θέλω να ευχαριστήσω ακόμη μια φορά τους ποδοσφαιριστές μου».

Λούκα Έλσνερ:«Θα ήθελα να συγχαρώ στους ποδοσφαιριστές μου, οι οποίοι έδωσαν τα πάντα στο γήπεδο. Υπήρξε και προσπάθεια και μαχητικό πνεύμα. Ήταν ανοικτό το παιχνίδι, και οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι. Η ομάδα ήταν βελτιωμένη σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι. Έχουμε περισσότερο μαχητικό πνεύμα, και σίγουρα με τις τελευταίες προσθήκες θα υπάρξει βελτίωση στη συνέχεια. Παίξαμε με ένα αντίπαλο που ξέρει να κρατά τη μπάλα και να κυκλοφορεί. Θέλαμε τη νίκη, δείξαμε βελτίωση και έτσι θα συνεχίσουμε».

Για την φυσική κατάσταση: «Είχαμε πρόβλημα με τη φυσική κατάσταση. Υπάρχουν ποδοσφαιριστές που μόλις ήρθαν στην ομάδα και υπάρχουν και ποδοσφαιριστές που ήρθαν από αποχή. Στην πορεία θα βελτιωθεί η φυσική κατάσταση».

ΒΕΤ ΟΝ ALFA: Παίξε τώρα και ONLINE με €5 Bonus εγγραφής χωρίς κατάθεση