Φιλικό: Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 3-4 (pics&video)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Αγγλική έκβαση και σκορ πήρε το σημερινό φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθηκε στο Στάδιο «Da-Noi – Αμμόχωστος Επιστροφή» ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και Ομόνοια. Νικητές οι πράσινοι 3-4.

Φωτορεπορτάζ:

Το παιχνίδι:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

2′ Απέκρουσε διαγώνιο σουτ του Μπριζίτο ο Φελτχούιζεν.

5′ Κομπίνα στην εκτέλεση κόρνερ της Νέας Σαλαμίνας, και μπαλιά του Σαγκόι με τον Καρώ να μη μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.
13′ Ο Ράφα Λόπες έπιασε το σουτ στην κίνηση ωστόσο σταμτάτησε σε σώματα αμυντικών των γηπεδούχων.
14′ Μπαλιά του Χριστοφή, απέκρουσε ο Βεσελόφσκι πριν πάρει την μπάλα ο Ντάρμπισαϊρ.
18′ Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Μαργκάσα έδωσε στον Ντάρμπισαϊρ αλλά ο Άγγλος αστόχησε εντελώς μόνος.

20′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Με κανονιά από τα 25 μέτρα ο Γκονζάλες κάνει το 0-1.

30′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σαγκόι και ο Φελτχούιζεν έδιωξε σε κόρνερ.

32′ Πέναλτι για την Ομόνοια το οποίος κέρδισε ο Ντάρμπισαϊρ μετά από σπρώξιμο του Γκράσι.

34′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Εκτέλεσε ο Χριστοφή και 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

35′ Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα, με τον Μακρίεφ να κάνει το σουτ το οποίο πέρασε μόλις έξω.

44′ Διακοπή για λίγο στο ματς. Ο Λόπες χτύπησε στον ώμο δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, και αλλαγή για την Ομόνοια. Στη θέση του ο Ζαρκίνιο.

Τέλος Α’ Ημιχρόνου.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
50′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Μπριζίτο με σούτ στην κίνηση νίκησε τον Φελτχούιζεν και μειώνει για την ομάδα του 2-1.

54′ Mακρινό σουτ από τον Φαμπρίσιο, δοκάρι για την Ομόνοια.

57′ O Σαγκόι εκτέλεσε το κόρνερ για ο Μαντούρο έδιωξε με κεφαλιά.
61′ Ζήτησε πέναλτι η Ομόνοια σε πέσιμο του Ντάρμπισαϊρ.
62′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Μακρίεφ δεν κατάφερενα δώσει σωστά στον Κάκο, ενω η εστία της Ομόνοιας ήταν κενή.
68′ Αλλαγές για την Ομόνοια. Μπρέβελντ αντί Μαντούρο, Τζαΐλσον αντί Δημητρίου και Κάντε αντί Μαργκάσα.
71′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Σακγόι έσκαψε την μπάλα και 2-2 στο ματς!
81′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Ντάρμπισαϊρ με τακουνάκι κάνει το 3-2.
83′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Φαμπρίσιο ανέτρεψε τον Κυπριανού στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι. Ο Μακρίεφ εκτέλεσε και 3-3!
86′ Σουτ από τον Ντάρμπισαϊρ, απέκρουσε ο Βεσελόφσκι με το ένα χέρι.
90′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Σουτ από τον Χριστοφή στην κίνηση και 4-3 στο “Αμμόχωστος”.