Ανόρθωση-Άρης 1-1: Συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», Ανόρθωση και Άρης εξήλθαν ισόπαλοι 1-1. Ο Άρης προηγήθηκε στο 5′ με τον Μαραγκουδάκη, με την Ανόρθωση να ισοφαρίζει στο 84′ με τον Αράζ και να χάνει μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη, όμως ο Νουρεντινόφσκι απόκρουσε το πέναλτι του Ράγιος στο 87′.

Εικόνα Αγώνα

Στην πρώτη ουσιαστικά του επίθεση, ο Άρης κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, όταν μετά από κάθετη μεταβίβαση στον Μαραγκουδάκη, ο Ελλαδίτης φορ της «ελαφράς ταξιαρχίας», με σουτ εντός της περιοχής κέρδισε τον Αρούς σημειώνοντας το 0-1 για την ομάδα της Λεμεσού. Η Ανόρθωση στο 13′ έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ντουγκλάο από κοντά έκανε τα εύκολα δύσκολα, μιας και επιχείρησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με γυριστό, το οποίο κατέληξε άουτ.

Στη συνέχεια η Ανόρθωση είχε την υπεροχή, και επιχείρησε να απειλήσει την εστία του Άρη. Στο 22′ γυριστό σουτ από τον Ράγιος δεν δυσκόλεψε τον Νουρεντινόφσκι, ενώ ένα λεπτό αργότερα σουτ του Καλό κατέληξε άουτ. Στο 31′ μετά από σουτ του Ράγιος, ο Νουρεντινόφσκι απόκρουσε ασταθώς την μπάλα ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Άρης έκανε αισθητή την παρουσία του, ωστόσο η κεφαλιά του Μαραγκουδάκη από το ύψος του πέναλτι κατέληξε λίγο άουτ.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η Ανόρθωση επιδίωξε με μακρινά σουτ να απειλήσει την εστία του Άρη, κάτι που δεν έφερε αποτέλεσμα, με την ομάδα της Λεμεσού να οδηγείται στα αποδυτήρια με υπέρ ρτης το προβάδισμα.

Πανομοιότυπη με όπως τελείωσε, ήταν η εικόνα της έναρξης του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ανόρθωση να έχει την κατοχή της μπάλας και να ψάχνει το γκολ. O Ρόνι Λέβι προχώρησε σε αλλαγές. Στο 58′ πέρασε στη θέση του τραυματία Καλό, τον Παλάνκα ενώ τρία λεπτά αργότερα είχαμε το ντεμπούτο του Αμπντουλαγιέφ, όταν πέρασε στη θέση του Γκάντσεφ. Στο 74′ μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ντουγκλάο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Άρη.

Η «Μεγάλη Κυρία» είχε την κατοχή, δεν ήταν όμως ουσιαστική στο παιχνίδι της. Το φινάλε της αναμέτρησης ήταν δραματικό. Αρχικά στο 84′ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αράζ με κεφαλιά σημείωσε το 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα η ομάδα της Αμμοχώστου κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του Παλάνκα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ράγιος, που στην ουσία πάσαρε του Νουρεντινόφσκι με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Ανόρθωση: Αρούς, Μπανταλόφσκι, Ντουγκλάο, Σίλντενφελντ(88′ Αρτυματάς), Πράνιτς, Σεχού, Βίκτορ(83′ Άλβες), Γκάντσεφ(62′ Αμπντουλαγιέφ), Ράγιος (88′ Οικονομίδης), Καλό(58′ Παλάνκα), Καμαρά

Άρης: Νουρεντινόφσκι, Χριστοφόρου, Μαραγκουδάκης, Νικολίτα, Ντοπάροφ, Λεονάρτο, Πόλιανετς, Παναγή, Νγκολόκ, Γιούσεφ, Ράντου

Φιλμ αγώνα

5′ Γκολ για τον Άρη. Ο Μαραγκουδάκης εντός περιοχής με σουτ νίκησε τον Αρούς.

9′ Επέλαση από τα δεξιά με τον Ρούμπεν Ράγιος, με το σουτ του να το αποκρούει ο Νουρεντινόφσκι

13′ Ο Ντουγκλάο από κοντά, επιχείρησε να στείλνει την πάλα με γυριστό στα δίχτυα του Νουρεντινόφσκι, ωστόσο δεν έπιασε καλά την μπάλα.

22′ Σουτ από τον Ράγιος έξω απο την περιοχή αποκρούει ο Νουρεντινόφσκι.

23′ Καλή επιθετική προσπάθεια από την Ανόρθωση, με το πλασέ του Καλό να καταλήγει όμως άουτ.

31′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Ανόρθωση, όταν μετά από ωράιο συνδυασμό, ο Ρούμπεν Ράγιος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανάγκασε τον Νουρεντινόφσκι σε ασταθή απόκρουση.

33′ Κεφαλιά του Μαραγκουδάκη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο άουτ.

36′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ράγιος, η μπάλα στο τείχος.

38′ Δυνατό σουτ από τον Σιβού, αναγκάζει τον Νουρεντινόφσκι να αποκρούσει σε κόρνερ.

45′ Μακρινό σουτ από τον Γκάντσεφ. Η μπάλα άουτ.

45+1 Νέο σουτ από τον Γκάντσεφ, η μπάλα περνά λίγο πλάγια από το κάθετο δοκάρι.

Ημίχρονο

47′ Καλή φάση για την Ανόρθωση, με τον Ντουγκλάο όμως να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

53′ Σουτ από τον Καλό, η μπάλα θα βρει σε πόδια αμυνομένων.

74′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Ανόρθωση, μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ντουγκλάο πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Άρη.

84′  Γκολ για την Ανόρθωση! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αράζ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

87′ Πέναλτι για την Ανόρθωση.

88′ Αναλαμβάνει την εκτέλεση ο Ράγιος, με τον Νουρεντινόφσκι να αποκρούει.

ΒΕΤ ΟΝ ALFA : Παίξε τώρα και ONLINE με 100% Bonus κατάθεσης μέχρι €100 Ευρώ