Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Το Ρεάλ – Μπαρτσελόνα ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Ευρώπης. Τσέλσι – Τότεναμ και Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι για τα ημιτελικά του FA Cup, Λιόν – Μονακό στη Γαλλία, ντέρμπι σε όλα τα “μικρά” πρωταθλήματα.

Πλούσιο είναι το μενού από τις ποδοσφαιρικές διοργανώσεις της Ευρώπης τις προσεχείς ημέρες, με την παράσταση να “κλέβει” το clasico στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου” μεταξύ Ρεάλ και Μπαρτσελόνα που ενδεχομένως να κρίνει την έκβαση του φετινού τίτλου.

Δύο σπουδαία παιχνίδια περιλαμβάνουν τα ημιτελικά του κυπέλλου Αγγλίας, ένα μεταξύ των δύο διεκδικητών του τίτλου, Τσέλσι και Τότεναμ, και το άλλο μεταξύ των ομάδων που ερίζουν για την τέταρτη θέση, της Άρσεναλ και της Μάντσεστερ Σίτι.

Λιόν και Μονακό ισοβάθμησαν πέρυσι στη δεύτερη θέση, ωστόσο η φετινή “μονομαχία” τους τις βρίσκει από τελείως διαφορετική αφετηρία.

Η Σπόρτινγκ θέλει να ανακόψει την τροχιά τίτλου της Μπενφίκα στο Derby de Lisboa χωρίς να έχει η ίδια ελπίδες, ακριβώς ό,τι θέλει να κάνει η Αϊντχόφεν στο De Topper με τον Άγιαξ. Ντέρμπι που μπορεί να κρίνει τίτλο και στο Βέλγιο μεταξύ Άντερλεχτ και Μπριζ, πιο χαμηλά ο πήχης (2η θέση) στο Kıtalararası Derbi μεταξύ Γαλατάσαραϊ και Φενέρμπαχτσε. Μία θέση στον τελικό του Scottish Cup προσφέρει το Old Firm μεταξύ Ρέιντζερς και Σέλτικ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Primera División – 33η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεβίλλη – Γρανάδα (22:00)

Σάββατο

Μάλαγα – Βαλένθια (14:00)

Βιγιαρεάλ – Λεγκανές (17:15)

Οσασούνα – Χιχόν (19:30)

Εσπανιόλ – Ατλέτικο (21:45)

Κυριακή

Σοθιεδάδ – Ντεπορτίβο (13:00)

Θέλτα – Μπέτις (17:15)

Λας Πάλμας – Αλαβές (19:30)

Ρεάλ – Μπαρτσελόνα (21:45)

Δευτέρα

Έιμπαρ – Μπιλμπάο (21:45)

 

 

Serie A – 33η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αταλάντα – Μπολόνια (19:00)

Φιορεντίνα – Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Σασουόλο – Νάπολι (13:30)

Ουντινέζε – Κάλιαρι (16:00)

Σαμπντόρια – Κροτόνε

Μίλαν – Έμπολι

Λάτσιο – Παλέρμο

Κιέβο – Τορίνο

Γιουβέντους – Τζένοα (21:45)

Δευτέρα

Πεσκάρα – Ρόμα (21:45)

 

 

Bundesliga – 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κολωνία – Χόφενχαϊμ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν – Μάιντς (16:30)

Χέρτα – Βόλφσμπουργκ

Αμβούργο – Ντάρμστατ

Ίνγκολστατ – Βέρντερ

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Άουγκσμπουργκ

Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Φράιμπουργκ – Λεβερκούζεν (16:30)

Σάλκε – Λειψία (18:30)

 

 

Premier League – 33η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπόρνμουθ – Μίντλεσμπρο (14:30)

Χαλ – Γουότφορντ (17:00)

Σουόνσι – Στόουκ

Γουέστ Χαμ – Έβερτον

Κυριακή

Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:15)

Λίβερπουλ – Κρίσταλ Πάλας (18:30)

25/4

Τσέλσι – Σαουθάμπτον (21:45)

16/05

Άρσεναλ – Σάντερλαντ (21:45)

Μάντσεστερ Σίτι – Γουέστ Μπρομ (22:00)

18/05

Λέστερ – Τότεναμ (21:45)

 

 

FA Cup – Ημιτελικά

 

Σάββατο

Τσέλσι – Τότεναμ (19:15)

Κυριακή

Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι (17:00)

 

Ligue 1 – 34η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νανσί – Μαρσέιγ (21:45)

Σάββατο

Παρί Σεν-Ζερμέν – Μονπελιέ (18:00)

Λοριάν – Μετς (21:00)

Μπορντό – Μπαστιά

Λιλ – Γκινγκάμπ

Ντιζόν – Ανζέ

Καέν – Ναντ

Κυριακή

Τουλούζ – Νις (16:00)

Σεντ-Ετιέν – Ρεν (18:00)

Λιόν – Μονακό (21:45)

 

 

Primeira Liga – 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίο Άβε – Αρόουκα (22:30)

Σάββατο

Μαρίτιμο – Μπελενένσες (18:00)

Τοντέλα – Νασιονάλ

Εστορίλ – Σετούμπαλ (20:15)

Σπόρτινγκ – Μπενφίκα (22:30)

Κυριακή

Πάσος Φερέιρα – Μπράγκα (18:00)

Γκιμαράες – Μποαβίστα (20:00)

Πόρτο – Φεϊρένσε (22!15)

Δευτέρα

Μορεϊρένσε – Σάβες (22:00)

 

 

Eredivisie – 32η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρενφέν – Βίλεμ (21:00)

Σάββατο

Νάιμεχεν – Εξέλσιορ (19:30)

Τσβόλε – Χεράκλες (20:45)

Άλκμααρ – Τβέντε

Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Χρόνινχεν (21:45)

Κυριακή

Ουτρέχτη – Ρόντα (13:30)

Σπάρτα Ρότερνταμ – Ντεν Χάαχ (15:30)

Φιτέσε – Φέγενοορντ

Αϊντχόφεν – Άγιαξ (17:45)

 

 

SüperLig – 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κόνιασπορ – Γκαζιάντεπσπορ (20:00)

Καράμπιουκσπορ – Κασίμπασα

Σάββατο

Ρίζεσπορ – Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (13:30)

Αλάνιασπορ – Οσμάνλισπορ (16:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί – Κάισερισπορ (19:00)

Αντάλιασπορ – Τράμπζονσπορ

Κυριακή

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Μπούρσασπορ (13:30)

Γαλατάσαράι – Φενέρμπαχτσε (19:00)

Δευτέρα

Μπεσίκτας – Άντανασπορ (20:00)

 

 

Pro League – 3η αγωνιστική των play-offs τίτλου

 

Παρασκευή

Γάνδη – Οστάνδη (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά – Ζούλτε Βάρεχεμ (19:00)

Κυριακή

Άντερλεχτ – Μπριζ (19:00)

 

 

Scottish Cup – Ημιτελικά

 

Σάββατο

Χιμπέρνιαν – Αμπερντίν (14:15)

Κυριακή

Ρέιντζερς – Σέλτικ (14:00)

 

 

ΒΕΤ ΟΝ ALFA: Παίξε τώρα και ONLINE με €5 Bonus εγγραφής χωρίς κατάθεση