ΑΣΙΛ-Ανόρθωση 0-5: Πρόκριση στο… ρελαντί (video)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Η Ανόρθωση νίκησε 5-0 τον ΑΣΙΛ και εξασφάλισε την πρόκριση για την προημιτελική φάση του κυπέλλου.

Η εικόνα του αγώνα:

Τον έλεγχο στο μεγαλύτερος μέρος του πρώτου ημιχρόνου είχε η Ανόρθωση, με τον ΑΣΙΛ να είναι απειλητικός σε μερικές περιπτώσεις ανησχυχώντας την άμυνα των φιλοξενούμενων. Ο Κολούνγκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 25′ σημάδεψε το δεξιό δοκάρι της εστίας του Ζαχαρουδιού στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία της Ανόρθωσης. Με την πάροδο του χρόνου οι Κυανόλευκοι ανέβασαν απόδοση και άσκησαν πίεση στην άμυνα του ΑΣΙΛ. Στο 34′ μετά από συνεργασία των Ίσμα και Γκάμπριελ η μπάλα κατέληξε στον Κολούνγκα στην περιοχή που άνοιξε  το σκορ με κοντινό σουτ. Η Κυρία ζευγάρωσε τα τέρματά της με τον Ίσμα Γκονσάλβες στο 42′ έπειτα από μακρινή μπαλιά, άψογη υποδοχή της μπάλας και πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με την πρόκριση να έχει ήδη κριθεί. Ο ΑΣΙΛ προσπάθησε να μειώσε στο σκορ χωρίς όμως να έχει τις κατάλληλες τελικές προσπάθειες με την Ανόρθωση να αξιοποιεί στην συνέχεια ακόμα τρεις ευκαιρίες. Στο 67′ μετά από ωραίο συνδυασμό των Οικονομίδη – Ίσμα – Γκιγιέρμε και κοντινό σουτ του τελευταίου έγινε το 0-3 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κυριάκου με σουτ στην περιοχή έκανε το 0-4. Στο 89’μετά από μπαλιά του Γκάμπριελ, η μπάλα μετά από… καράμπολα κατέληξε στα δίκτυα.

Re-Play:

1′ Λάθος στην άμυνα της Ανόρθωσης, ο Κούρτης σουτάρει από διαγώνια θέση πάνω στους αμυντικούς

6′ Εκτέλεση φάουλ από τον Θεοδώρου από δεξιά, μαζεύει ο Παπαδόπουλος

16′ Κεφαλιά από τον Μπασόφ μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ

17′ Ο Ζαχαρουδιού σε ετοιμότητα μαζεύει μετά από σουτ

26′ Δοκάρι για την Ανόρθωση! Εκτέλεση φάουλ από τον Κολούνγκα, η μπάλα στο δεξιό δοκάρι

29′ Προσωπική ενέργεια του Γκονσάλβες μπήκε στην περιοχή έκανε το δυνατό σουτ, σε κόρνερ έδιωξε ο Ζαχαρουδιού

34′ ΓΚΟΛ 0-1 ο Κολούνγκα μετά από συνδυασμό των Γκάμπριελ και Ίσμα, αποδέκτης ο Κολούνγκα στην περιοχή που ανοίγει το σκορ

42′ ΓΚΟΛ 0-2 ο Ίσμα υποδέχεται άψογα την μπάλα μετά από μακρινή μπαλιά και με σουτ κάνει το 0-2 μέσα στην περιοχή

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη δεύτερου μέρους

56′ Μελέ στην περιοχή της Ανόρθωσης ο Τότσεφ επωφελήθηκε και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα έξω.

64′ Σουτ του Γκονσάλβες πάνω απο την εστία.

65′ Εκτέλεση φάουλ του Θεοδώρου η μπάλα στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

67′ ΓΚΟΛ 0-3 ο Σάντος μετά από εξαιρετική συνεργασία με τους Οικονομίδη και Ίσμα με κοντινό πλασέ κάνει το 0-3

71′ ΓΚΟΛ 0-4 ο Γκονσάλβες πασάρει στον Κυριάκου που μετά από ατομική ενέργεια στην περιοχή κάνει το 0-4 με σουτ

84′ Σουτ μακρινό του Αριστοτέλους η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ζαχαρουδιού.

87′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκονσάλβες η μπάλα λίγο πάνω απο το δοκάρι του Ζαχαρουδιού

89′ ΓΚΟΛ 0-5 μετά από προσπάθεια του Γκάμπριελ η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα

Τέλος αγώνα

ΑΣΙΛ: Ζαχαρουδιού, Τόσεφ, Θεοδώρου, Μπαασόφ(Μπολμποσιάν 60′), Καστάνας, Κούρτης, Μάρκου, Κούρτης, Φρίνκου, Βελκόφ(Πιτταράς 46′), Κουντουρέττης

Ανόρθωση: Παπαδόπουλος, Σεχού, Ερέρο(Αγκιλάρ 46′), Καλντερόν, Γκιγιέρμε, Οικονομίδης, Βίκτορ, Γκάμπριελ, Καλό, Ίσμα, Κολούνγκα(Κυριάκου 60′)

Στον πρώτο αγώνα η Ανόρθωση νίκησε με 2-0.

Διαιτητής: Νικόλας Αθανασίου

Βοηθοί: Νίκος Καλησπέρας, Όμηρος Τζιωρτζής

ΒΕΤ ΟΝ ALFA : Παίξε τώρα και ONLINE με 100% Bonus κατάθεσης μέχρι €100 Ευρώ