Αναγέννηση – Ερμής 2-2: Αυτοκτόνησε ο Ερμής (photos & video)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Ο Ερμής προηγείτο με 0-2 με δύο γκολ του Μασίνουα (43’, 64’) μέχρι το 81’, αλλά η Αναγέννηση με δυο γκολ των Φουρτάδο με πέναλτι (81′) και Μπριτζίτο (84′) κατάφερε να πάρει τον έναν βαθμό.

Η εικόνα του αγώνα

Και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη, η καθεμία για τους δικούς της λόγους. Η Αναγέννηση ήθελε την νίκη για να διατηρήσει τις όποιες ελπίδες της έχει για να σωθεί και οι φτεροπόδαροι για να διατηρηθούν στην εξάδα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το πρώτο σουτ να ήταν για λογαριασμό της ομάδας της Δερύνειας στο 8ο λεπτό με τον Χριστοδούλου να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα να περνά έξω. Ο ίδιος παίκτης στο 10ο λεπτό δοκίμασε το πόδι του από μακριά αλλά και πάλι η μπάλα πέρασε έξω.

Το πρώτο σουτ του Ερμή ήρθε στο 12ο λεπτό με σουτ του Ντε Μέλο αλλά ο Μάστρου μάζεψε εύκολα. Η Αναγέννηση ήταν αυτή όμως που απείλησε σε δύο περιπτώσεις, στο 22ο λεπτό με σουτ του Βέσλεμ να φεύγει έξω και με ωραίο σουτ του Μπριτζίτο να φεύγει λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια. Στο ημίωρο ο Ντομινίκ έκανε το σουτ υπό πίεση αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

Εν τέλει το γκολ για τον Ερμή ήρθε στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Μασίνουα. Ο Ντομινίκ έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και στην συνέχεια από κοντά ο Μασίνουα δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-1 σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα.

Το Β ημίχρονο ξεκίνησε με καλή φάση στο 52ο λεπτό για τους γηπεδούχους με τον Φουρτάδο να κάνει την κεφαλιά και η μπάλα να πηγαίνει μόλις έξω.

Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν αυτοί που σκόραραν και πάλι με πρωταγωνιστή και πάλι τον Μασίνουα στο 64ο λεπτό. Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση ο Ντε Μέλο να έδωσε στο Μαρτίνιουκ και αυτός έδωσε έτοιμο γκολ στον Μασίνουα για το 0-2

Στο 80ο λεπτό η Αναγέννηση κέρδισε το πέναλτι με τον Φουρτάδο να ανατρέπεται από τον Νουρεντινόφσκι, με τον Φουρτάδο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να μειώνει σε 1-2 και να δίνει ελπίδες στην ομάδα της Δερύνειας.

Στο 84ο λεπτό όμως ήρθε το σοκ για τον Ερμή αφού με ωραίο σουτ του Μπριτζίτο από το ύψος της περιοχής να ισοφαρίζει για την ομάδα της Δερύνειας.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

Αναγέννηση: Μάστρου, Αναστασίου, Ντιαλό, Ευθυμίου, Φωτίου (76′ Χατζηγιαννακού), Βλασσόπουλος, Χριστοδούλου (64′ Νατσιόπουλος), Θεράποντως, Μπριτζίτο, Βέσλεμ, Φουρτάδο (91′ Ράτκοβιτς)

Ερμής: Νουρεντινόφσκι, Χριστόφ, Χριστοφή, Μπενγκά, Ντε Βρίσε, Λίλλης (34′ Μπάουμαν), Μαϊσουράτζε (66′ Αρτάμπε), Μαρτίνιουκ, Ντε Μέλο, Μασίνουα, Ντομινίκ (82′ Άλμπα)

Κίτρινες: Χριστοδούλου, Μπριτζίτο / Μαϊσουράτζε, Νουρεντινόφσκι, Άλμπα

Re – play

8′ Ένα σουτ του Χριστοδούλου, περνάει μόλις έξω

10′ Ο Χριστοδούλου ξαναδοκιμάζει το πόδι του αλλά ήταν και πάλι άστοχος

12′ Σουτ του Ντε Μέλο, μαζεύει ο Μάστρου

22 Έκανε το σουτ ο Βέσλεμ, μόλις έξω

25′ Καλό σουτ του Μπριτζίτο, λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια

43’ ΓΚΟΛ για τον Ερμή με σκόρερ τον Μασίνουα. Ο Ντομινίκ έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και από κοντά ο Μασίνουα σκόραρε

46′ Ο Ντομινίκ έπιασε την κεφαλιά, ο Ντιαλό έδιωξε

53′ O Φουρτάδο έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε έξω

64’ Ο Ερμής βγήκε στην αντεπίθεση με τον Ντε Μέλο να δίνει στο Μαρτίνιουκ αυτός έτοιμο γκολ στον Μασίνουα και έτσι έγραψε το 0-2

80′ Πέναλτι για την Αναγέννηση σε ανατροπή του Φουρτάδο από τον Νουρεντινόφσκι

81′ 1-2: ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με σκόρερ τον Φουρτάδο από την άσπρη βούλα

84’ ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με σουτ του Μπριτζίτο από το ύψος της περιοχής η Αναγέννηση φέρνει το παιχνίδι στα ίσα

ΒΕΤ ΟΝ ALFA: Παίξε τώρα και ONLINE με €5 Bonus εγγραφής χωρίς κατάθεση