Β’ κατηγορία: Νίκη της Αλκής στην Λακατάμια, ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι Ολυμπιακός – Πάφος

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Η Αλκή αύξησε την διαφορά από την δεύτερη θέση και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στο πρωτάθλημα B’ κατηγορίας.

Φινάλε πρώτου γύρου στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος Αλκή πέρασε νικηφόρα και από τη Λακατάμια κερδίζοντας το ΘΟΪ με 1-0 από γκολ που σημειώθηκε στο 69’ από τον Σεμέδο Γουίλλι.

Η αυλαία άνοιξε χθες με το ισόπαλο 1-1 της Ένωσης με την Αγία Νάπα.

*Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός – Πάφος έμειναν στο ισόπαλο 2-2 που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Πατουλέα στο 6ο λεπτό.

Στο 36’ ο Τόρες ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό και στο 38’ ο Πατουλέα έδωσε ξανά προβάδισμα στην Πάφο.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Τόρες ισοφάρισε σε 2-2.

*Στην Αθηαίνου ο Οθέλλος επικράτησε με 2-0 της Ένωσης Νέων Παρεκκλησιάς και έφτασε στους 23 βαθμούς.

Στο 35’ ο Μοράν άνοιξε το σκορ για τον Οθέλλο και στο 51’ ο Κωνσταντίνου διαμόρφωσε το 2-0.

*Η Ομόνοια Αραδίππου αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με την ΕΝΑΔ. Οι γηπεδούχοι στο 79’ έχασαν πέναλτι με τον Αντώνη Παναγή.

*Μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Ακρίτα Χλώρακας επί του ΑΣΙΛ με 2-0.

Ο Ταξιάρχης Θανέλλας με απευθείας κτύπημα φάουλ στο 6ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Ακρίτα και στο 81’ ο Γιώργος Νεοφύτου πέτυχε το 2-0.