Πολύ καλή ήταν η παρουσία του Χαράλαμπου Χαραλάμπους στην Τοξοβολία (Ολυμπιακό Τόξο) στους 3ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες σε Κρακοβία – Μαλοπόλσκα.

Δυστυχώς, όμως δεν ήρθε η πρόκριση στη φάση των «32» για την αποστολή της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής, αφού πρωταθλητής μας, αποκλείστηκε από τον Πολωνό Κάσπερ Σιερακόφσκι με 6-5 στη διαδικασία του Shoot off.

O Χαράλαμπος Χαραλάμπους ήταν εξαιρετικός στα πρώτα τρία σετ πήρε προβάδισμα με 5-1, όμως στη συνέχεια έχασε τα άλλα δύο σετ, φέρνοντας τον αγώνα στην ισοπαλία.

Στο Shoot off κρίθηκε η νίκη και η πρόκριση με τον Σιερακόφσκι να παίρνει την πρόκριση.