Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση Εθνικός – Πάφος FC στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Έναρξη αγώνα…
7′
Σέντρα του Τόμετσακ, κεφαλιά του Χαμάντι, απέκρουσε εύκολα ο Χριστοδούλου.
12′  Αντεπίθεση για την Πάφος FC, o Σεμέδο, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.
20′   Διαγώνιο σουτ του Φουρ, απέκρουσε εύκολα ο Χριστοδούλου.
21′  ΣΧΟΛΙΟ: Καλύτερη η Πάφος FC, αλλά δεν έχει καταφέρει να ανοίξει το σκορ.
31′  ΓΚΟΛ 0-1 Μακρινό σουτ του Πάνιτς, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Φέρει ευθύνη ο Χριστοδούλου, αφού το σουτ ήταν αδύναμο.
37′  Σέντρα του Φουρ, κεφαλιά του Ζάιρο, η μπάλα πέρασε έξω.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΣΧΟΛΙΟ:
Η Πάφος FC ήταν ανώτερη του Εθνικού, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 31’  με το σουτ του Πάνιτς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας και δεν επέτρεψαν στην ομάδα της Άχνας να καταγράψουν ούτε και μια τελική προσπάθεια.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
52′  Τραγικό λάθος του Άδωνη, ο Ζάιρο, έφτασε απέναντι από τον Χριστοδούλου, έκανε το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας του Εθνικού, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια.
53′
Κόρνερ του Βοϊτκόφσκι, κεφαλιά του Χολ, η μπάλα πέρασε έξω.
62′  Σέντρα του Φουρ, κεφαλιά του Σεμέδο, η μπάλα πέρασε έξω.
65′  ΣΧΟΛΙΟ: Η Πάφος FC εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης. Δεν απειλούνται οι φιλοξενούμενοι και προσπαθούν και για δεύτερο γκολ.
66′
Μακρινό σουτ του Φουρ, απέκρουσε ο Χριστοδούλου.
68′
Ο Βοϊτκόφσκι έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, με τον Ρούντκο να αποκρούει.
83′  Σέντρα του Τάλις, ο Σεμέδο δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας που πέρασε έξω.
86′  Κεφαλιά του Ντούρις, η μπάλα πέρασε έξω.
89′  Σέντρα του Ζάκπα, κεφαλιά του Ντούρις από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε έξω.
90′  Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις…
90′ +4
Φάση διαρκείας στην περιοχή της Πάφος FC, ο Βοϊτκόφσκι έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Νταβίντ Μπαντία): Χριστοδούλου, Γκόρουπετς, Άδωνη, Χολ, Πηλέας, Κουντόμπιακ, Άμπραχαμ, Μ. Ηλία (84′  Περατικός), Ιωάννου (68′  Ζάκπα), Βοϊτκόφσκι, Ντούρις
Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Καβαλέβσκι, Κ. Ηλία, Ντόλεζαλ, Κυπριανού, Ταράσοβς, Σαββίδης, Κουμής, Ελουντού
ΠΑΦΟΣ FC (Σάσα Γκάισερ): Ρούντκο, Τόμετσακ, Μπάιριτς, Κβίντα, Ταλίς, Πάνιτς, Χότσκο, Φουρ (73′  Ντ. Αουρέλιο), Σεμέδο (88′  Κοβάσεβιτς), Ζάιρο, Χαμάντι (79′  Λέιτε)
Στον πάγκο: Άντος, Πέτρου, Παλάσιος, Αμπντουσαλάμοφ, Φυλακτού, Μιχαήλ, Πάγιτς

ΣΚΟΡΕΡ: Πάνιτς (31′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζάιρο, Χότσκο (3η), Τόμετσακ
ΓΗΠΕΔΟ: Δασάκι