Πρεμιέρα β’ γύρου στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Futsal με ντέρμπι Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Live Streaming, παιγνίδια με 0% γκανιότα και τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα!

Με ντέρμπι ανοίγει σήμερα η αυλαία του δεύτερου γύρου στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Futsal.
 
Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής η Ομόνοια αντιμετωπίζει το αήττητο ΑΠΟΕΛ, γηπεδούχος η Ανόρθωση με αντίπαλο την ΕΝΠ Μέλισσα Αγίας Νάπας που προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες.
 
Το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή με άλλες δύο σημαντικές αναμετρήσεις.
 
Πρώτος στον πίνακα των σκόρερ βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής (ΑΠΟΕΛ) με 14 τέρματα και ακολουθεί με 13 τέρματα ο Σόουζα (Ανόρθωση) και στα 12 τέρματα βρίσκεται ο Λεάντρο (ΑΠΟΕΛ).
 
Συνοπτικά το πρόγραμμα:
 
Πέμπτη, 17 Δεκεμβρίου 2015
ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ— ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας20:30ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ20:30ΕΝΠ ΜΕΛΙΣΣΑ F.C ΑΓ. ΝΑΠΑΣ
 Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου 2015
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ19:00Lucozade ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
AGBU ARARAT20:00Danoi ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

Με ντέρμπι ανοίγει σήμερα η αυλαία του δεύτερου γύρου στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Futsal.

Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής η Ομόνοια αντιμετωπίζει το αήττητο ΑΠΟΕΛ, γηπεδούχος η Ανόρθωση με αντίπαλο την ΕΝΠ Μέλισσα Αγίας Νάπας που προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες.

Το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή με άλλες δύο σημαντικές αναμετρήσεις.

Πρώτος στον πίνακα των σκόρερ βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής (ΑΠΟΕΛ) με 14 τέρματα και ακολουθεί με 13 τέρματα ο Σόουζα (Ανόρθωση) και στα 12 τέρματα βρίσκεται ο Λεάντρο (ΑΠΟΕΛ).

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Πέμπτη, 17 Δεκεμβρίου 2015
ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ — ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας 20:30 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 20:30 ΕΝΠ ΜΕΛΙΣΣΑ F.C ΑΓ. ΝΑΠΑΣ
Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου 2015
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 19:00 Lucozade ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
AGBU ARARAT 20:00 Danoi ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας 9 8 1 0 55 15 25
2   ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 9 7 2 0 42 22 23
3   ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας 9 6 2 1 44 19 20
4   Danoi ΑΕΛ Λεμεσού 9 5 0 4 40 38 15
5   ΕΝΠ ΜΕΛΙΣΣΑ F.C ΑΓ. ΝΑΠΑΣ 9 5 0 4 43 39 15
6   Lucozade ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 9 3 2 4 31 35 11
7   AGBU ARARAT 9 6 37 49
8   ΕΛΠΙΔΑ Αστρομερίτη  9 2 30 46
9   AΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ  2 0 30 45 6
10   ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 0 0 19 63 0

 

 
Πηγή: ΚΟΠ

::/fulltext::